Üçüncü havalimanı inşaatı tam gaz sürüyor. Hatta yetkililer artan işler için kamyon sayısını iki katına çıkartmak istiyor. Şartlar şöyle: Araçların tamamı 2012 model ve üstü olmalı. Firmanın araç sayısının da minimumda 25 olması şartı var.

İGA Havalimanı İşletmesi CEO’su Yusuf Akçayoğlu, İstanbul’un yeni havalimanında bugüne kadar yaklaşık 80 milyon metreküp toprak hareketi olduğunu, yıl sonu itibarıyla 250 milyon metreküp toprağın taşınmasını hedeflediklerini belirtti. Akçayoğlu, , Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan İstanbul yeni havalimanı şantiyesinde hafriyat işleri için İGA olarak kendi ekipman parklarına ek olarak 17 taşeron firmayla çalıştıklarını söyledi. Takvim’in haberine göre, yazın hafriyat taşımada azami seviyede ilerleme kaydetmek amacıyla yeni taşeron firma için ihale düzenlediklerini ifade eden Akçayoğlu, mevcut kamyon sayısının binden fazla olduğunu, bunu 2 bine çıkartacaklarını dile getirdi. Akçayoğlu, “Hedeflediğimiz hafriyat rakamların ilerisine geçebilmek için daha fazla taşeronu bu projede yer almaya davet ediyoruz” diye konuştu.

ARANAN KRİTERLER BELLİ OLDU
Firmaların kamyon tipleri ve modellerinin önemli bir kriter olduğunu dile getiren Yusuf Akçayoğlu, şöyle konuştu: “Bunun yanında iş güvenliği için bazı kriterlerimiz var. Araçların tamamı 2012 model ve üstü olmalı. Firmanın araç sayısının da minimumda 25 olması şartını arıyoruz. Araçlarda aradığımız özellikler de 6×4 20 metreküp veya 8×4 26 metreküp damper ölçüsünde kamyon ve hafriyat tırı olması gerekiyor. Proje alanındaki trafik yönetimine, hız sınırlarımıza uymaları önemli. GPS sistemi ile hız kontrollerini ve verimliliklerini detaylı görebiliyoruz.” dedi

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.