Bir dizi inceleme ve temel atma törenine katılmak üzere havayolu ile Samsun’a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, 25.11.2016 Cuma günü saat 09:30’da Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Karşılama töreninin ardından Sayın Bakanlarımız ve Sayın Valimiz, havaalanı pistinde meydana gelen çökmeler nedeniyle 01 Mart – 31 Mayıs tarihleri arasında bakım için kapanacak olan Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda inceleme yaptı.

Samsun Valiliğinde bir ziyaret gerçekleştiren Bakanlar, bakanlık bürokratları ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdikten sonra basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında bakanlık olarak yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan ARSLAN, “İstanbul’da dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. 200 milyon yolcu taşıyacak bir havalimanı yapıyoruz. Sadece İstanbul’a da yapmıyoruz. Samsun’a da Türkiye’nin her yerine de yapıyoruz. Bugün Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı’na gidecek raylı sistemin ihalesi yapıldı. İhale bedeli 999 milyon 769 bin 962 avro. Yani yaklaşık 1 milyar avro. Bugün bağlandı. Bunun Türk lirası karşılığı 3,5 milyar lira. Eskiden 500 milyon buldukları zaman IMF temsilcisinin karşısında el pençe duruyorlardı. Davul zurna çalıyorlardı. Türkiye’ye geldikleri zaman takla atıyorlardı.” ifadelerini kullandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.