Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresine katıldı.

Turizmin önünü açacak her türlü proje ve faaliyetin başarılı olabilmesi için sektör temsilcileriyle sürekli istişare halinde olduklarını anlatan Bakan Avcı, “Yaşanan olumlu olumsuz tüm gelişmelerde bizim de payımız var. 2016 yılında uzattığımız charter uçuşlarına verdiğimiz yakıt desteğini, hem nitelik hem de nicelik olarak geliştirerek 2017’de de sürdüreceğiz. Bunun içinde pazartesi günü Bakanlar Kurulu’nda, sayın başbakanımızla buraya gelmeden önce yaptığımız istişarenin sonucunu sizlere paylaşıyorum. Pazartesi günü de inşallah Bakanlar Kurulu kararı çıkmış olacak” dedi.

Fiyatlarda yapılan ayarlamaların gerçekten bir çare mi, yoksa ilerde sıkıntıya sokacak bir uygulama mı olduğu konusunda iyi düşünülmesi gerektiğini kaydeden Nabi Avcı, “Ürünümüzü ucuzlatmamamız gerektiğini düşünüyorum. 2016 zor bir yıl oldu ama aynı zamanda dersler çıkarttığımız bir yıl da oldu. Çıkarttığımız derslerin başında, bugüne kadar pazarlar ve ürünler itibariyle bir paranteze kendimizi hapsettiğimiz, rehavete kapılarak deniz, kum, güneşi yegane ürün gibi algılanmasına izin verdiğimiz. Spor, sağlık, gençlik, eğitim, dağ turizminde aklınıza gelebilecek tüm turizm türlerinde pek ala başka destinasyonlarla rekabet edecek durumda olduğumuzu görüyoruz” diye konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.