Orhangazi’de hafta sonu düzenlenen 5’inci Gürle Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Bursa Kupası’nın ödül töreni yapıldı.

Orhangazispor tesislerinde düzenlenen törene Bursa Ak Parti Milletvekili İsmail Aydın, Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Belediye meclis üyeleri, Orhangazi Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Türk Hava Kurumu Havacılık ve Eğitim Müdürü Bekir Akyüz, Türk Hava Kurumu Bursa Şubesi Başkanı Nizamettin Gökgürle, Türk Hava Kurumu Nilüfer Şubesi Başkanı Şahin Sırmalı ve Türk Hava Kurumu Orhangazi Şubesi Muharrem Kolay katıldı. Sporcuların hazır bulunduğu ödül töreninde konuşma yapan THK Bursa Şubesi Başkanı Bekir Akyüz, Orhangazi Belediyesi’ne verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederek ‘Bizler bu sporları bazı yerlerde çok zor şartlarda yapıyor yada yapamıyoruz. Bu gibi yerlerde bizler desteklerini esirgemeyen bir belediyecilik anlayışına sahip olan insanlar ile karlılaştığımızda mutlu oluyor ve sporumuzu en iyi şekilde yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamda emeği geçen ve desteklerini esirgemeyen herkese kurumum ve şahsım adına çok teşekkür ederim.’diye konuştu.

BÖLGEMİZ ADINA ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Selamlama konuşmasını yapan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ‘Yamaç paraşütü sporuna verdiğimiz her yılki destek katlanarak çoğalmaya devam ediyor ve edecek. Seneye yapılacak olan bu yarışların bölgesinde bir düzenleme yapmayı düşünüyoruz. Bununla alakalı bilirkişi olan arkadaşlar ile görüşülecek. Bizler gelişmekte olan spor branşlarına her zaman belediye yönetimi olarak destek vermeye çalıştık. Bunlardan bir tanesi de yamaç paraşütüydü. İlçemizin tanımında gelişmesinde ve seçilebilir olması noktası önemli olan bu çalışmalar içerisinde olacağız. Ben dereceye giren sporcularımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.’diye konuştu. Sözü alan Kaymakam Dr. Yılmaz’da sporculara başarı, emeği geçenlere teşekkür ederek başarılı sporcuları kutladı. AK Parti Milletvekili İsmail Aydın ise bölgenin bu uyumu karşısında sporlarını gerçekleştiren pilotları yeniden Orhangazi’de görmenin güzel olduğunu bunun sürüdürülebilirliği içinse çalışmalara katılacağını ve desteğini esirgemeyeceğini bildirdi. Aydın, emeği geçenlere teşekkür ederken, başarılı sporcuları ise tebrik etti.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

145672434462157

5’inci Gürle Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Bursa Kupası için 2 gün boyunca gökyüzünde süzülen paraşüt pilotlarına ödülleri düzenlenen törenle verildi. İlçe protokolü tarafından takdim edilen ödüller grup, kadınlar ve erkekler olarak 3 kategoride düzenlendi. Grup kategorisinde Gazi Havacılık Kulübü birinci olurken, ODTÜ Havacılık Kulübü ikinci ve Gökyüzü Spor Kulübü ise üçüncü oldu. Bayanlar kategorisinde ise Cansu Atabey birinci, İlknur Abakbigan ikinci ve Kübra Şen Üçüncü olurken erkeklerde ise Serdar Tur birinci, Harun Yüksel ikinci ve Ümit Karakaş üçüncü oldu. Ödül töreni sporcular ile birlikte çekilen toplu fotoğraf ardından sona erdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.