ABD’de Kuzey Virginia’da 70 yaşındaki bir adam, yüksek binalardan paraşütle atladığı iddiasıyla tutuklandı.

İki yıl önce Chuck Moeser’ın eyaletin en yüksek binalarından 6 kez paraşütle atladığından şüpheleniliyordu. Bunlar arasında yaklaşık 260 metre yüksekliğindeki Lumen binası da vardı. Fakat polis kanıtları toplayamadan eyaletin izinsiz girişle ilgili zaman aşımı süresi dolmuştu.

2020 ve 2021’deki diğer atlamaların dahil olduğu üç izinsiz giriş kabahati nedeniyle yaşlı adamı tutukladı.

Çatılardan paraşütle atlamak tüm ABD milli parklarında ve Amerika’daki tüm şehirlerde yasadışı olsa da Virginia’da yasadışı değil ama binalara izinsiz girmek öyle.

Moeser, aleyhindeki iddiaları “gülünç” diye nitelendirerek reddetti.

Washington Post’a konuşan Moeser, “Kimse bana izinsiz girdiğimi söylememişken böyle bir sebeple beni nasıl tutuklayabiliyorlar anlamıyorum” dedi.

“Böyle bir şey yaptığıma dair hiçbir kanıtları olduğunu sanmıyorum.”

Bu esnada, görünüşe göre yaklaşık 110 metre yüksekliğindeki Tysons Corner binasının çatısından paraşütle atlayan bir kişinin videosu ortaya çıktı.

Fox5’e konuşan Moeser şunları söyledi :”Başka birisi onlara video gönderiyor ve onlar da “Evet, bizce bu Chuck Moeser” diyor. Ama kimse paraşütle atlarken benim yüzümü görmedi ya da parmak izimi bulmadı.”

Moeser, “Şehirde atlama yapmayı planlıyorsanız, çok deneyimli değilseniz yapmayın çünkü sizi öldürecek olan iniştir” diyor.

Bir koşu tutkunu ve Ordu’nun hava saldırı operasyonlarında uzmanlaşan 101. Hava İndirme Tümeni’nden bir eski asker olan Moeser, 15 Şubat’ta mahkemeye çıkacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.