F-35 Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) projesinde ülkemizde kurulacak ilk filolara ev sahipliği yapacak olan Malatya 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı yeni uçaklarına hazırlanıyor.

Malatya’da inşa edilmesi planlanan “JSF Uçağı Saha Aktivasyonu için 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı Altyapı ve Tesislerine Yönelik İnşaat Sözleşmesi Kapsamında İnşaat Müteahhitlik Hizmetleri Alımı’’ Projesi’nin Sözleşmesi, 429.500.000 TL anahtar teslim bedel ile 14 Ağustos’da Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile Ankara’da imzalandı.

Proje kapsamında, Türkiye’nin de program ortağı olduğu yeni nesil F-35 savaş uçaklarının üs olarak kullanacağı askeri tesis içerisinde, uçak sığınakları, hangarlar, hangaretler entegre eğitim merkezi, filo ve karargah binaları, yemekhane, misafirhane, bakım atölyeleri, depolar, ısı merkezi, spor tesisleri, taksi yolları, beton kaplamalar, bağlantı yolları, peyzaj, tesisat galerileri ve altyapı işleri yapılacak.

İLK İKİ UÇAK 2018 BAHARINDA TESLİM EDİLECEK

Ülkemizin sipariş verdiği ilk iki F-35 Müşterek Taarruz Uçağı’nın (JSF) 2018 baharında teslim edileceği açıklandı. Teslim edilecek ilk iki uçak bir süre Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’ne ait Luke Hava Üssü’nde pilotlarımızın eğitiminde kullanılacak.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.