Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Adana Havalimanı’nın geleceğiyle ilgili net bilgi verilmesini istedi.

Tarsus’ta 3 yıl önce ‘Yap-İşlet-Devret’ modeliyle temeli atılan, Temmuz 2016’da yeni bir ihale ile devlet kaynaklarıyla inşaatına devam edileceği açıklanan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi, Adana Havalimanı’nın kapatılacağı iddialarını da beraberinde getirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu’nda bu iddiaları gündeme getirdi. Bütçesi üzerinde görüşmelerin yapıldığı Devlet Hava Meydanları İşletmeleri’nin (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak’ın da hazır bulunduğu toplantıda, Karakaya, Adana Havalimanı’nın uzun yıllardır bölgeye hizmet verdiğini, kapatılmaması gerektiğini belirtti.

Karakaya, “Adana Havalimanı, şu anda havalimanı olan-olmayan çevredeki birçok ile de hizmet veren bir konumda. Buranın akıbeti ne olacak? Burayla ilgili yapılması gereken birçok yatırım da var. Bakım-onarımdan tutun, birçok konuda belki yapılması gerekenler var. Aynı zamanda buranın AVM olacağı, şehrin ortasında bir rant alanı olarak kullanılacağı şeklinde çok ciddi iddialar var. Dolayısıyla, Adana Havalimanı’nın akıbeti ne olacak; net bir bilgi istiyoruz” diye konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.