Air Astana yolcuları IT sağlayıcısı Rockwell Collins ile imzalanan anlaşma sayesinde, dünyada ilk kez uçak içi internet bağlantısını deneme fırsatı bulacaklar.

Internet bağlantısı kişisel bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlarla sağlanabilecek.

Air Astana Inmarsat Global Xpress (GX) yüksek hızda bağlantı sistemini Boeing 767 tipi uçaklarına Eylül 2016’da yükleyemeye başlayacak. Bu Air Astana’yı dünyada GX system ile operasyon yapan ilk havayollarından biri yapacak.

Air Astana Ticari  Müdürü Andrey Gulev konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Müşteri odaklı havayolu olarak, Air Astana, her zaman yerde ve havada yolcu deneyimini geliştirmek için çalışıyor. Biz güvenilir bir şekilde Air Astana yolcularına sunulacak olan yeni uçak içi GX bağlantısı için çok heyecanlıyız, ” vurgusunda bulundu.

Yeni servis Air Astana’nın 3 Boing 767 tipi uçağında Business ve Ekonomi sınıflarında mevcut olacak. Yolcular kendi ekipmanlarını kullanarak internette sörf yapabilecek, messenger uygulamalarını kullanabilecek ve e-postalarını kontrol edebilecekler. İlk uçağa yükleme Eylül 2016’da gerçekleşecek ve diğer 2 uçak için yükleme Mart ve Eylül 2017’de gerçekleştirilecek.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.