Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Air India One’ın fotoğrafları sızdırıldı, mürettebat açığa alındı

Hindistan hükümetinin üst düzey liderlerini uçurmak için kullanılan uçak olan yeni başkanlık uçağı Air India One’ın fotoğraflarının basına sızdırılması nedeniyle Air India’nın mürettebatı açığa alındı. 

Hindistan Cumhurbaşkanı, Başkan Yardımcıları ve Başbakanları, yaklaşık 25 yıldır Hindistan ulusal havayolu şirketinin Air India B747 uçaklarını kullanıyor. 

Ancak Financial Express’e göre, iki Boeing 777 uçağının Ekim 2020’de teslim alınmasının ardından, Hindistan Hava Kuvvetleri, Air India One’ın operasyonlarını devraldı. Değişikliğe rağmen, Air India’nın bir yan kuruluşu olan Air India Engineering Services Limited (AIESL), geniş gövdeli B777 uçaklarının bakımını yapıyor.

Times of India’ya göre yüksek güvenlikli uçakların fotoğraflarının sosyal medyada ortaya çıkmasının ardından, Hindistan Başbakanı sızıntıyla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma, fotoğrafları çektiği iddia edilen kıdemli bir kabin ekibinin süresiz olarak açığa alınmasıyla sonuçlandı. Bir kabin amiri de güvenlik ihlalini önlemediği için kovuldu.

Aynı kabin memuru  bir akrabası birlikte kabin düzenini, koltukları ve başka ayrıntılarını da gösteren VIP uçağın fotoğraflarını paylaştı.  Yapılan soruşturmada, akrabanın emekli bir Air India çalışanı olduğu ortaya çıktı.

 

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR