Kırgızistan’da Türk yatırımları arasında önemli bir yeri olan Air Manas filosuna 3’üncü uçağını kattı. Boeing 737-800 tipi uçağa ünlü Kırgız balet Bubusara Beishenalieva’nın adı verildi.

Kırgızistan’da sivil havacılık sektöründe Türk sermayesinin en önemli yatırımı olan Air Manas üçüncü uçağını filosuna kattı. Boeing 737 tipi uçak 9 Haziran’da Manas Uluslararası Havaliman’ında Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçisi Metin Kılıç, Kırgızistan Ulaştırma Bakanı Zamirbek Aydarov, Kırgızistan Kültür Bakanı Altınbek Maksutov ve Kırgız Sivil Havacılık Genel Müdürü Ermek Ömüraliev tarafından törenle karşılandı.

Pegasus Hava Yolları’nın %49 hissesine sahip olduğu uçağın Kırgızistan’a gerçekleştirdiği ilk uçuşta Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane’de hazır bulundu. Genel Müdür Mehmet Nane uçağın alana inişi sonrasında düzenlenen kokteyl ve törene katıldı.

Air Manas Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’den düşük maliyetli olarak iç hatlarda Oş kentine dış hatlarda ise başta Türkiye olmak üzere Rusya, Çin ve Hindistan’daki noktalara uçuşlar gerçekleştiriyor. Büyüyen filo ile birlikte uçulan şehir sayısınına artması bekleniyor.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.