Air Moldova kokpit ve kabin personeli 12 Ekim’den itibaren yeni üniformalarıyla uçuyor.

Yeni üniformalar yaklaşık iki yıllık bir sürecin ürünü. Mavi, beyaz, kırmızı ve sarı renklerden oluşan üniformalarda, eski renk kırmızıyken yenisinde maviyle değişti.

Ekim 2021'e kadar kullanılan Air Moldova uçuş görevlilerinin eski üniforması
Ekim 2021’e kadar kullanılan Air Moldova uçuş görevlisi üniforması. Fotoğraf: Air Moldova

Air Moldova CEO’su Alexandru Ceban,  “Üniforma yaratmak çok hassas bir olgu. Air Moldova ulusal bir şirket, dolayısıyla ülkemizi desteklemek, geleneklerine ve kültürüne saygı duyduğumuzu dünyaya göstermek bizim için çok önemli; ve tam olarak tasarımcılarımızın yeni bir biçimde sergilediği şey bu. Yeni üniforma, Air Moldova ekibinin çok çalıştığı bir proje. Bir pandeminin ortasında olmamıza ve küresel havayollarının ciddi şekilde etkilenmesine rağmen, yolcularımıza şirketimizin devamlılığı konusunda güven vermek için bu adımı atmaya karar verdik. Air Moldova, her yolcu için konforlu ve güvenli hava taşımacılığı hizmetleri sağlamak için sürekli gelişiyor.”

Yeni üniformadaki şapka ve kravatlar arasında Moldova bayrağının renkleri ve ülkenin ana ulusal sembolü olan Hayat Ağacı yer alıyor.

Uçuş görevlilerine iki tip giysi verildi. Yeleklerle uçuş sırasında yolculara hizmet verirken, kış mevsimde etek yerine pantolon giyebilecekler.

Air Moldova hostesleri, Ekim 2021'den beri kullanılan yeni bir üniforma içinde
Air Moldova uçuş görevlileri, Ekim 2021’den beri kullanımda olan yeni bir üniforma içinde. Fotoğraf: Air Moldova
Yelek, Air Moldova uçuş görevlileri için üniformanın yeni bir unsuru.
Yelek, Air Moldova uçuş görevlileri için üniformanın yeni bir unsuru. Fotoğraf: Air Moldova

Üniforma, moda tasırımcası Nadia Gudumak’ın rehberliğinde yerel giyim markası Nikita Rinadi’den uzmanlar tarafından tasarlandı.

Gudumak, yeni üniformalar için “Bir tasarımcı olarak, insanımızın hem içsel hem de görsel olarak güzel olduğunu gerçekten iletmek istedim” ifadelerini kullandı.

Mavi rengin neden temel bir renk seçildiğini sorusunu yanıtlayan Gudumak, “Bununla ekiplerimizin sakinliğini, uçuş sırasındaki güveni ve tabii ki mavinin gökyüzüyle ilişkilendirildiğini bir kez daha göstermek istedik Yeni üniformanın ülkemize turistlerin gözünde imaj olarak katma değer sağlayacağına eminim! ” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.