Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Air Moldova uçuşlarının askıya alınma süresi 30 Haziran’a kadar uzatıldı

Air Moldova, 2 Mayıs Salı günü şirketin mali sıkıntılardan kaynaklanan yeniden yapılandırmasının tamamlanmasına kadar uçuşların askıya alındığını duyurmuştu.

Air Moldova, mali sorunlar nedeniyle uçuşlara verdiği aranın yeniden yapılanma süreci devam ettiği gerekçesiyle 30 Haziran’a kadar uzatıldığını bildirdi.

Havayolunun iflas etmesini önlemek ve yatırımlara erişim sağlamak için şirketin hızlandırılmış yeniden yapılandırılmasının onaylanması için mahkemeye başvurdu. Mahkeme bu konuda karar verene kadar şirket uçuşları askıya adı ve 2 Mayıs’tan itibaren bilet satışları durduruldu. Uçuşların 15 Mayıs’tan itibaren başlayacağı duyurulmuştu.

Daha önce şirketin hesapları, 2018’deki özelleştirme sırasındaki yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla açılan kovuşturmalar nedeniyle bloke edilmişti.

Moldova’da iktidardaki Eylem ve Dayanışma Partisi’nin lideri Igor Grosu, Air Moldova’nın muhalif siyasetçi Ilan Shor tarafından kontrol edildiğini söyledi ve girişimin mali desteğine karşı çıktı. Ona göre, daha önce Air Moldova kasıtlı olarak iflas noktasına getirildi ve özelleştirildi.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR