Çarşamba, Temmuz 24, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Alaska’da DC-4 düştü, 2 kişi hayatını kaybetti

Alaska Eyalet Polisi, Salı günü Fairbanks yakınlarında iki kişiyle birlikte düşen  DC-4 tipi  uçağın ardından kurtarma ekiplerinin hayatta kalan bulamadığını söyledi.

Fairbanks Uluslararası Havalimanı’nın yedi mil güneyinde sabah 10’dan kısa bir süre sonra , Douglas DC-4’ün kalkıştan kısa bir süre sonra Tanana Nehri’ne düştüğü anlaşıldı.

Olay yerine çok sayıda polis, polis ve yerel itfaiye ekipleri müdahale etti.

Polis, kazanın nedeninin araştırıldığını söyledi.

Ulusal Ulaşım Emniyeti Kurulu’nun Alaska şefi Clint Johnson, üç müfettişin Fairbanks’e gönderildiğini söyledi.

Bir görgü tanığının ifadesine göre büyük bir uçağın Salı günü Fairbanks’in batısındaki Tanana Nehri boyunca düşmeden hemen önce motoru yanan bir uçaktı.

Fairbanks Uluslararası Havaalanı sözcüsü Zak Mitchell, uçağın havaalanından kalktıktan kısa süre sonra sabah 10 ile 10:30 arasında düştüğünü söyledi.

Fairbanks’ten Tanana’nın karşısındaki Ester’deki Rosie Creek Çiftliği’nin sahibi Mike Emers, Salı sabahı çiftlikteyken bir patlama duyduğunu ve pencereden dışarı baktığını söyledi. Emers, “Ve çiftlik alanının hemen üzerinde dört motorlu bir uçak vardı; motorlardan biri yanıyordu. Muhtemelen 10 saniye sonra yeri sarsan büyük bir patlama oldu. Daha sonra da patlamalar yaşandı.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR