Ünlü akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener, 6 ve 8 Ekim günü Atatürk Havalimanı İstanbul Airshow’da nefesleri kesen uçuş gerçekleştirdi. Uçuş fuar katılımcıları ve ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi. Airshow süresinde üç gün art arda yapılması planlanan uçuşların 7 Ekim ayağı hava muhalefeti nedeniyle yapılamadı.

Türkiye’de sivil akrobasi uçağı denince akla gelen uçak ‘Mor Menekşe’ ve onun mucizeler yaratan pilotu Ali İsmet Öztürk, şahsi Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda, Semin Öztürk Şener için şunları kaydetti;

Bugün, İstanbul Airshow 2022 nin son gününde, (8 Ekim) Semin Öztürk Şener ACT Hava Yolları akrobasi gösterisi izleyen herkesin kalplerine dokundu ! Büyük bir gurur ile gözleri dolan bir çok hanım gördüm. Her biri adeta onunla özleşmiş bir haldeydi… Türk kadınını böylesine yücelten bir anın haklı onuru içindeydiler… Semin Öztürk Şener’in Atatürk Hava Limanındaki uçuşları sırasında kulede bulunan hava trafik kontrolörlerinin de tesadüfen kadın olmaları çok hoştu… Kulede fedakarlıkla görevleri icra eden bu Hanımefendilere, Brifing Ofis ve FIC görevlilerine Semin Öztürk Şener’ e verdikleri büyük destekten dolayı hepimiz şükranlarımızı sunarız…. Ve elbette muhteşem Türk Seyircisi, dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan bir heyecanla Semin Öztürk Şener’e destek oldular… İstanbul Airshow organizatörleri, görevlileri ve çalışanları herkes Semin Öztürk Şener’i adeta kucakladılar ve çok yardımcı oldular… Kocaman teşekkürler güzel insanlar.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.