Salı, Temmuz 23, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Almanya’dan Ordu Giresun Havalimanı’na Seferler Başladı

Türkiye’nin deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı ile Almanya arasında direkt seferler başladı.
İLK UÇAK GECE SAAT 03.00’TE İNDİ
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, Türkiye’nin farklı noktaları ve Kıbrıs’la karşılıklı uçuşların düzenlendiği Ordu Giresun Havalimanının bugün itibarıyla Almanya ile de direkt seferlerinin başladığını belirterek, “Sunexpress Hava Yolları tarafından düzenlenen ilk Almanya seferi gerçekleştirildi. 172 yolcuyla Almanya’dan kalkan uçak, saat 03.00 sularında Ordu-Giresun Havalimanına indi. Aynı uçak daha sonra 170 yolcuyla Almanya’ya geri döndü” dedi.
BAŞKAN YILMAZ, “HAVALİMANININ BÖLGE İÇİN ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA GÖRDÜK”
Ordu-Giresun Havalimanı ile Almanya arası direkt seferlerin başlamasının başta kendileri olmak üzere, tüm gurbetçileri mutlu ettiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Böylesine önemli bir yatırımın bölgemiz adına ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Allah emeği geçenlerden razı olsun” diye konuştu.
Başkan Yılmaz, Almanya ile şimdilik haftada bir kez sefer düzenleneceğini ve yaz aylarıyla birlikte sefer sayısının artmasının öngörüldüğünü sözlerine ekledi.
Almanya’dan Ordu’ya direkt seferle gelen uçağın yolcu ve görevlileri düzenlenen törenle karşılandı.
Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR