Antalya’ya batı ilçelerinin ortasında üçüncü bir havalimanı yapılması gündeme geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de dillendirdiği konu üzerinde çalışmalara başlanırken, havalimanının Demre’ye yapılması üzerinde duruluyor.

Demre, Finike, Kaş ve Kumluca bölgesinde başta turizm sektörü olmak üzere sıkça konuşulan havalimanı için somut adım adıldı. Batı Antalya’ya yapılması planlanan havalimanı için Demre Belediyesi’nde toplantı yapıldı. Toplantıya, Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Antalya Ulaştırma Bölge Müdürü İlker Çelik, Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Hüsamettin Elmas, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Bölge Müdürlüğü uzmanları katıldı.

Toplantıda, havalimanının 4 ilçenin ortasında yer alan Demre yakınlarında yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Toplantıya katılan bakanlık uzmanlarının Demre’ye bağlı Gürses Mahallesi ve çevresinde detaylı inceleme yapacağı belirtilirken, uygun bir yer bulunarak bakanlığa rapor sunulacağı kaydedildi. (Bizim Antalya)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.