Antalya’nın Kumluca ilçesinde devam eden orman yangını sonrasında tatil cenneti Adrasan’da da orman yangını başladı.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde başlayan orman yangınına müdahale eden Orman Genel Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ekiplerine Antalya Havalimanı’nda çalışan ARFF personeli de gönüllü olarak destek verdi.

500 Hektarlık orman alanında etkili olan orman yangınına 700’ü aşkın personel havadan ve karadan müdahale ederken yangına müdahale için Antalya Havalimanı’nda çalışan ARFF personeli gönüllü olarak ekiplere destek verdi.

Kumluca’daki yangının kontrol altına alma çalışmalarında ilerleme kaydedilirken tatil cenneti Adrasan’da ormanlık alanda çıkan yangın korkuya sebep oldu. Bölgede bulunan yangınla mücadele ekiplerinin bir kısmının hızlı şekilde müdahale ettiği yangında ilk belirlemelere göre orman alanıyla beraber 3 ev de zarar gördü.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, aynı bölgede ikinci kez yangın çıkmasının düşündürücü olduğunu, bütün ihtimallerin göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi. Bölgedeki insanların duyarsız olmadığını belirten Başkan Çetinkaya, derin bir araştırma yapılmadan hükme varmanın yanlış olacağını, ancak sabotaj ihtimalinin de dikkate alınması gerektiğini kaydetti. Kumluca açısından çok kıymetli alanlarda yangın çıkmasının dikkati çektiğini vurgulayan Çetinkaya, yangınların çıktığı alanların da zor müdahale edilen yerler olduğunu dile getirdi.

Adrasan Bölgesin’de Yangına Havadan Müdahale Çalışmaları

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.