Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden 15 havalimanı personeli için düzenlenen anma töreninde duygusal anlar yaşandı.

Bombalı terör saldırısı sonrası hayatını kaybeden havalimanı çalışanları anısına, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde bir tören düzenlendi.

Saldırının gerçekleştiği alana yakın bir noktada, G Kontuarı’nın önünde yapılan törene havalimanı çalışanları başta olmak üzere, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri İstanbul Vali Yardımcısı  Mehmet Ali Ulutaş, TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, THY Genel Müdürü Temel Kotil, TGS Genel Müdürü Nurzat Erkal, TAV Havalimanları Genel Müdürü Kemal Ünlü ve BTA Catering İcra Kurulu Başkanı Saadettin Cesur ile diğer yetkililer katıldı.

Hayatını kaybeden havalimanı çalışanlarının resimlerinin yer aldığı anma töreninde Kur’an okundu. Havalimanı personeli gözyaşlarına hakim olamadı ve hayatını kaybeden mesai arkadaşlarının fotoğraflarının önüne karanfil bıraktılar.

Son olarak ise İstiklal Marşı okunarak tören sona erdi.

Öte yandan anma töreninde sadece havalimanı çalışanları için değil hayatını kaybeden diğer vatandaşlar için de dua edildi.(airporthaber)

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.