AtlasGlobal’in iflası sonrası Atlantik Uçuş Akademisi’nin (AFA) faaliyetleri hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada,” AFA, herhangi bir banka veya Finans kuruluşuna kredi borcu olmadan, emin adımlarla yoluna devam etmektedir.” vurgusu yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Atlantik Uçuş Akademisi(AFA) Türkiye’nin en genç filosuna sahip olan Diamond Aircraft üretimi toplam 22 adet uçağa sahip dinamik bir uçuş eğitim merkezi olarak Havacılığımızın önemli değerlendirinde biridir. AFA, 2020 yıl sonu itibariyle, hali hazırda satın alma süreci tamamlanmış olan 6 adet fabrika çıkışlı Diamond Aircraft yapımı uçağı filosuna ilave ederek yine ülkemizin en genç yaş ortalamasına sahip bir uçuş akademisi olarak toplam 28 uçak ve 2 adet Uçak Simülatörü ile operasyonlarına devam edecektir.

Atlantik Uçuş Akademisi bünyesinde hali hazırda 500′ e yakın pilotaj Öğrencisi eğitimlerine devam etmektedir. Açıklamada şu ifadeler yer aldı; eğitimleri sunmakta olan AFA, ayrıca Türk Hava Yolları’ nın, Pegasus Havayolları’ nın, İstanbul Okan Üniversitesi’ nin, Atılım Üniversitesi’ nin ve Bahçeşehir Üniversitesi’ nin Çözüm Ortağıdır. AFA, profesyonel eğitim kadrosu ile Çorlu ve Edremit’ te operasyonlarına aktif olarak devam etmektedir. Kış aylarında yedek üs olarak Milas Bodrum Havalimanı kullanılmaktadır.

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nda bulunan Uçak Bakım Hangarı aynı zamanda Diamond Aircraft Servis Merkezi olarak üretici firma tarafından yetkilendirilmiş olup, SHY-145 ve EASA-145 yetkileri ile deneyimli ekibiyle birlikte sınıfında ülkemizin önde gelen Uçak Bakım Merkezlerinden biridir.

Çok güçlü bir sermaye yapısına sahip olan AFA, Dinamik kadrosu ve Ülkemizin en genç eğitim uçağı filosu ile, herhangi bir banka veya Finans kuruluşuna kredi borcu olmadan, emin adımlarla yoluna devam etmektedir.” denildi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.