Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, İstanbul seferini yapmak üzere dün sabah Ercan Havalimanı’ndan havalanan ve iniş takımlarının açık kalması üzerine Ercan’a geri dönen, sonra da Antalya Havalimanın  divert eden Atlasglobal uçağıyla ilgili açıklama yaptı.

Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, İstanbul seferini yapmak üzere bu sabah Ercan Havalimanı’ndan havalanan ve iniş takımlarının açık kalması üzerine Ercan’a geri dönen, sonra da Antalya Havalimanı’a uçan Atlasglobal uçağıyla ilgili açıklama yaptı.

Pilotun, uçağın bakımını yapmak üzere şirketinin talimatı çerçevesinde, onay alarak Antalya Havalimanı’na gittiğini ve yolcuların da başka bir uçakla Antalya’dan İstanbul’a gönderildiği bilgisini veren Mustafa Sofi, açıklamasına şunları kaydetti:

“Atlasglobal Havayolları’na ait KK1019 sefer sayılı Airbus 321 tipi uçak Ercan-İstanbul(Atatürk) seferini yapmak üzere saat dün 08.01’de Ercan’dan havalandı.

Kalkıştan kısa bir süre sonra pilot kuleye teknik bir arızası olduğunu ve iniş takımlarının açık kaldığını bildirdi. Kontrol amaçlı Ercan üzerinden alçak geçişle iniş takımlarının açık olduğunu teyit ettirdi. Pilot, uçağın bakımını yapmak üzere kendi şirket talimatları çerçevesinde Antalya’ya divert etmek istediğini söyleyerek onay aldı ve Antalya Havalimanı’na gitti. Uçak salimen saat 08.52’de Antalya Havalimanı’na inip bakıma girdi. Yolcular başka bir uçakla 09.45’de Antalya’dan İstanbul’a gönderildi.” (Kıbrıs Postası)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.