British Airways ve Iberia gibi Avrupa’nın önemli hava yolu şirketlerinin sahibi olan Uluslararası Hava Yolu Grubu (IAG) yeni uzun menzilli düşük maliyetli hava yolu şirketi “Level”i duyurdu.

Haziran ayında uçuşlarına başlaması planlanan yeni şirket IAG’nin sahibi olduğu beşinci hava yolu şirketi olacak. Level’in ilk aşamada Los Angeles, Oakland, Buenos Aires ve Dominik Cumhuriyetin’de yer alan Punta Cana’ya uçması planlanıyor. Kardeş şirketi olan Iberia personelinin görev yapacağı Level’in uçuşlarında yeni teslim alınacak iki adet A330 uçağı kullanılacak.

IAG Genel Müdürü Willie Walsh yaptığı açıklamada Level’in merkezinin grubun bir diğer düşük maliyetli hava yolu şirketi olan Vueling ile birlikte Barcelona olacağını açıkladı. Level bu sayede Vueling’in sahibi olduğu geniş Avrupa ağına uzun menzilli ve düşük maliyetli bağlantılar sunacak.

Farklı Avrupa şehirlerinden de uçuşlar yapması planlanan Level ilk aşamada biletlerini 99 Avro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunacak.

IAG’nin düşük maliyetli uzun menzilli hava yolu hareketini gecikmiş olarak gören bazı Avrupalı uzmanlar Lufthansa’nın Eurowings hamlesi ve Norwegian’ın ABD uçuşlarını duyurmasından sonra gerçekleşen bu planın beklenen etkiyi gösteremeyebileceğini yazdılar.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.