700 günden fazla bir süre sonra Avustralya bir kez daha dünyaya açıldı. 

Dünyada Covid-19 salgınını önlemek amacıyla en sıkı seyahat kısıtlamaları uygulayan Avustralya yaklaşık iki yıl sonra sınırlarını çift doz aşılı ziyaretçilere açtı.

Uluslararası seyahat yasağının kaldırılması sonucu ülke topraklarına Qantas Havayolları’na ait Los Angeles kentinden Sidney’e gelen A380 tipi uçak ilk turistleri getirdi.

Avustralya’nın ilk turistleri Avustralya’ya özgü yiyecekler ve bir oyuncak koala ayısı ile karşılandı. Ziyaretçilerin çoğunun 700 günden fazladır süren seyahat yasağı nedeniyle göremedikleri sevdiklerine kavuşmanın sevinciyle göz yaşlarına boğulduğu görüldü.

Qantas CEO’su Alan Joyce

Avustralya’nın uluslararası havayolu Qantas ülkeye bu hafta 14 bin yolcu taşımayı planlıyor. Qantas’ın CEO’su Alan Joyce “Çok uzun bir süredir Avustralya’ya ziyaretçileri karşılamayı bekliyorduk demek yanlış olmaz” diyerek sınırların açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Avustralya Başbakanı Scott Morrisson ve bir milyon 200 bin kişinin vizesinin bulunduğunu ve sınırların açılmasından sonraki ilk 24 saat içinde 56 uçağın inişinin planlandığını bildirdi. Bu sayı pandemi öncesindeki hareketliliğin çok gerisinde.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.