9. Ticaret ve Sanayi Şurası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Başbakan Binali Yıldırım’ in katılımı ile yapılıyor. 81 ilin talepleri ve sorunlarını aktarıyorlar.

Şurada Aydın 9 Oda ve Borsa taleplerini il Sözcüsü Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na iletti.

Aydın’ın ulaşım konusundaki sorunlarını aktaran Şahin, Büyükşehir olup da sivil havacılığa hizmet veren bir havaalanı olmayan tek il Aydın dır. Aydın’ a en kısa sürede bu şekilde hizmet verecek bir havaalanı yapılmalıdır dedi.

Bunların yanı sıra Şahin İzmir-Aydın-Denizli tren hattının Yüksek Hızlı Tren hattı haline getirilmesini, Aydın-Denizli otobanının yapılmasını istiyoruz. Programa alınan Aydın-Çine Demiryolu hattının yapılmasını, restorasyon çalışmaları devam eden Söke Tren İstasyonu bünyesindeki müştemilatın Restorasyon sonrası Söke Ticaret Odası tarafından işletilmesini istiyoruz, dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.