Malezya Başbakanı Dr. Mahathir bin Muhammed, Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ev sahipliğinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katılımlarıyla Türk savunma sanayii şirketleri ile bir araya geldi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin tesislerinde gerçekleşen ziyarette Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından Malezya ile Türk savunma sanayii şirketleri arasında olası işbirliklerini kapsayan bir sunum gerçekleştirildi.

Türk Savunma Sanayiini tanıtan SSB sunumunun ardından Malezya Başbakanı Muhammed, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin tesislerini gezerek, özgün geliştirilen platformlar hakkında bilgi aldı. Yapılan fabrika turunun ardından Malezya Başbakanı Muhammed, başta ANKA olmak üzere ATAK ve HÜRKUŞ’un uçuş gösterilerini izledi.

Malezya Başbakanı Muhammed ile yapılan görüşme ve olası işbirlikleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir şunları söyledi: “Mart ayında Malezya’da düzenlenen LIMA 2019 fuarında Sayın Başbakan ülkemiz savunma sanayiine büyük ilgi göstermiş, firmalarımızı tek tek ziyaret etmişti. Bugün gerçekleştirdiği ziyarette de iki ülke savunma sanayii alanındaki işbirliği fırsatlarını konuşma imkânı ve kabiliyetlerimizi gösterme imkanı bulduk. Geçmişte olduğu gibi Dost ve Kardeş ülke Malezya ile stratejik işbirliğimiz artarak devam edecektir.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.