Bakan Binali Yıldırım, 2016 yılında 6 yeni havalimanı için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Artvin-Rize Havalimanı, Edirne- Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı’nın çalışmalarına 2016 yılı içerisinde başlanacağını müjdeledi.

“HAVAYOLU HALKIN YOLU”

“Havayolu halkın yolu” ilkesiyle hareket etmenin yararını gördüklerini dile getiren Yıldırım, “2002’de Ankara-İstanbul-İzmir üçgenine sıkışmış, nefes almakta zorlanan ulaştırma sektörü, yasal düzenlemeler, yeni yatırımlar ve Türkiye’nin bölgesel ve küresel vizyonuna uygun şekilde oluşturulan yeni stratejilerle büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Türkiye, küresel vizyonuna uygun dış hat uçuşlarıyla havacılık sektörümüz dünyanın en hızlı büyüyen havacılık sektörü oldu. Atıl olan havaalanlarımızı tamamen aktif hale getirdik, şu an itibarıyla 55 tane havalimanımızda tarifeli sefer yapılır hale geldi” diye konuştu.

2019’DA 63 HAVALİMANI

Rize, Kırklareli, Yozgat, Aksaray, Karaman, Antalya’ya havalimanı projesi için 2016 yılı içinde çalışmalara başlayacaklarını belirten Yıldırım, “Şu anda planlanan havalimanlarımız Artvin-Rize Havalimanı, Edirne- Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı. Ayrıca mevcut havalimanlarımızda da apron ve terminal yenileme çalışmalarına devam edeceğiz. 2019 yılında da havalimanı sayımızı 63’e yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi. (Yeni Şafak)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.