Balıkesir çevre yolu havaalanı köprüsü geçişinin kuzeyinde istimlâkı yapılan 400 dönümlük alana sivil havaalanı terminali yapımının 2016 yılı yatırım programına alınacağı belirtildi.

Balıkesir Merkez Sivil Havaalanı Terminal Binası için istimlâk edilen 400 dönümlük arazi atıl vaziyette duruyor. 2015 yılında yılı yatırım programına alınamayan, sivil havaalanı terminal binasının 2016 yılı yatırım programına alınacağı vurgulandı. 2015 yılında ihalesi yapılarak, 2016 yılında hizmete girmesi beklenen sivil havaalanı yatırım programına alınmaması nedeniyle ihalesi bile yapılamadığı anlatıldı. Projesi hazır olduğu kaydedilen sivil havaalanı terminal binası, alışveriş merkezi, otoparklar, çay bahçeleri çocuk eğlence alanlarından oluşan terminal binası ve tesislerinin 2016 yılı yatırım programına alınacağı dile getirildi.

Konu hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye yetkilisi “Edip Uğur Başkan, Ulaştırma Bakanlığı ile görüştü. Binali Yıldırım’ın 2016 yılı yatırım programına alınacağını bildirmiş. Önümüzdeki senenin Nisan-Mayıs aylarında ihalesinin yapılacak diye konuşuldu” dedi. (Balıkesir Demokrat)

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. Bakın Ben Bandırmalıyım. Bandırma ile bu havalimanı arasında kolay ve ulaşılabilir bir transfer mekanizması kurmadan bu havalimanının işlemesi mümkün değildir. bu şimdilik karayoluyla ancak uzun vadede Bandırma İzmir demiryolundan buraya bir makas verilerek buradan da balıkesir garına bir makasla birleştirilecek bir demiryolu ve terminale entegre metro standardında bir tren istasyonu ile sağlanabilir. Bu önerimi Balıkesir BŞB ne de yazdım ancak henüz ses çıkmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.