Balıkesir Merkez Havalimanı Yeni Terminal Binası’nın yapımı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 2016 yılı yatırım programına alındı. Müjdeli haberi Ankara’dan veren Başkan Ahmet Edip Uğur, “Balıkesir’e hayırlı uğurlu olsun” dedi

Balıkesir Merkez Havalimanı Yeni Terminal Binası’nın yapımı, 2016 yatırım planına alındı. Müjdeli haberi Ankara’dan veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Merkez Havalimanı’nın Balıkesir’e ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. Başkan Uğur’un Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonucunda bakanlığın envanterinde bulunan Balıkesir Merkez Havalimanı Yeni Terminal Binası ve Mütemmimleri yapımının planlanarak, 2016 yılı yatırım programında yer aldığı bildirildi.

Yapım ihalesine çıkılıyor

Başkan Uğur, “Balıkesir Merkez Havalimanı’mızla ilgili projeler hazır hale getirildi. Keşif ve metrajlarla ilgili çalışmalar ise devam ediyor. Keşif ve metraj çalışmaları tamamlandıktan sonra yapım ihalesine çıkılacak” dedi. Yeni binada gelen- giden tüm yolculara hitap edecek şekilde kafeterya ve benzeri ticari alanlar da planlandı. Projede checkin malonu, giden yolcu salonu, dış hat gelen yolcu- duty free, dış hat giden yolcu- duty free, kafeler ve satış üniteleri yer alıyor.

Binali Yıldırım’a teşekkür

Terminal binasının 6 bin metrekarelik otopark alanı ise 252 araç kapasitesine sahip olacak. Terminalde ayrıca garaj, itfaiye garajı, nizamiye binası, ısı ve güç merkezi ve üç uçak kapasiteli apron yer alacak. Başkan Uğur, Balıkesir Havaalanı’yla ilgili çabalarına verdikleri katkı ve gösterdikleri özen nedeniyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve bakanlığın ilgili birimlerine teşekkür etti.
Uğur, havaalanının en kısa sürede Balıkesirlilere hizmet vermeye başlayacağını sözlerine ekledi.(Yeni Asır)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.