Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Virgin Havayolları’nın sahibi İngiliz Richard Branson, başarılı olmak için girişimcilere tavsiyelerde bulunurken, “Başarılı olmak istiyorsanız ve kendinizi rezil etmeniz gerekiyorsa, rezil edin!” dedi.

Amerikan CNBC kanalına bir söyleşi veren Branson, genç girişimcilerin hayallerinde kararlı ve cesaretle olmaları gerektiğini belirterek, “Şayet başarılı olmak için rezil olmanız gerekiyorsa, rezil olun. Unutmayın ki, günün sonunda ön sayfalarda yerinizi alırsınız, arka sayfalarda değil” ifadesini kullandı. Böyle cesaretli girişimlerle şirketlerin diğerlerinden sıyrılıp, başarıyı yakalayabileceğini kaydeden Branson, “Başkalarının hayatlarında dramatik değişimler yapacak girişimlerle ortaya çıkmalısınız. Şayet böyle bir fikriniz varsa, hiç durmayın ve uygulayın” ifadesini kullandı.

Aykırı girişimleri ve hareketleriyle tanınan Branson, F1 takımının bir yarışta derece alacağına dair girdiği iddiayı kaybedip, kendi havayolu şirketinin uçağında hostes kıyafetleri giyip, servis yapmıştı. Branson, “Virgin Galactic” ile özel turistik uzay uçuşları da başlatmıştı.  (Milliyet)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.