Gaziantep’teki Düzbağı İçme Suyu İsale Hattı temel atma töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, kente yapılacak projelerle ilgili müjde üstüne müjde verdi.

Gaziantep’e 14 yılda 22 milyar yatırım yapıldığını belirten Yıldırım, “Gaziantep daha fazlasına layık, 2002’de Gaziantep sadece 650 milyon ihracat yaparken, bugün 6,5 milyar ihracat yapan şehir oldu. Ankara’yı geçti. Gaziantep’e yakışır. Çalışkan, girişimci, kendi işini kendisi yapmasını bilen bir şehir. 4 organize sanayi, 3 üniversite oldu. Muazzam bir kongre ve fuar merkezi yapılıyor. TOKİ ile beraber 50 bin konutluk yeni bir Gaziantep kuruyor, Fatma başkanımız gece gündüz çalışıyor. Başbakan yardımcımız, milletvekillerimiz, genel sekreterimiz, tüm teşkilatımız var gücüyle çalışıyor. Yapacak çok işimiz var. İşimiz bitmedi. Son bir müjdem var. Gaziantep’e hızlı tren de gelecek. Nurdağı’na kadar geldi. Bu tarafa dönüyor tren, önümüzdeki yıllarda Gaziantep’i organize sanayi bölgesine kadar yapacağız. Oradan da Gaziantep’e bağlayacağız. Gaziantep çok büyüyor, gelişiyor. Havaalanı terminali yetmiyor. Körüklü, 5 körüklü, muazzam bir terminal daha yapıyoruz. Mayıs ayında ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Mevcut Gaziantep Havalimanı terminali toplam 22.790 m2 alana sahip ve yıllık 4 milyon yolcu kapasitesine sahip. 2016 yılında toplam 2,65 milyon yolcuya hizmet vermişti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.