Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin’in girişimi ile Şanlıurfa – İstanbul, İstanbul – Şanlıurfa uçak seferleri yeniden düzenlendi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, iş adamlarının İstanbul seyahatlerinde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, iş ve zaman kaybının önlenmesi adına Şanlıurfa – İstanbul, İstanbul – Şanlıurfa uçak seferlerinin günübirlik gidiş dönüşler için günü verimli kullanabilecek şekilde düzenlenmesi yönündeki taleplerini, Şanlıurfa ‘ya sefer gerçekleştiren hava yolu şirketlerine resmi yazı ile iletti. Onur Air bu talebe olumlu cevap vererek 16 Nisan 2016 tarihinden itibaren seferlerini Şanlıurfa- İstanbul 08:15, İstanbul-Şanlıurfa 20:40 olarak gerçekleştirmek üzere yeniden düzenledi.

Türk Hava Yolları ise yaptığı açıklamayla 27 Mart – 29 Ekim tarihleri arasında yaz tarifesi uygulamasına geçtiğini belirterek, Şanlıurfa-İstanbul uçuşlarının saatlerinde bu kapsamda değişikliğe gidildiğini kaydetti. Buna göre, THY sabah uçuşlarının İstanbul kalkış 05.00 Şanlıurfa iniş 06.55, Şanlıurfa kalkış 07.50 İstanbul iniş 09.50, akşam uçuşlarının ise İstanbul kalkış 15.45 Şanlıurfa iniş 17.35, Şanlıurfa kalkış 18.25 İstanbul iniş 20.30 saatlerinde gerçekleşeceği ifade edildi.

Ayrıca, Sunexpress ise 16 Haziran 2016’dan itibaren Şanlıurfa’dan Almanya’nın Hannover kentine direkt uçuş başlatacak.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.