2019 yılı başında uçuşlarını durduran Alman hava yolu şirketi Germania’nın kardeş şirketi İsviçre merkezli Germania Flug adını değiştiriyor.

Alman hava yolu grubu Germania’nın ana şirketi olan Almanya merkezli Germania hava yollarının uçuşlarını durdurması sonrasında geleceği tartışılmaya başlanan İsviçre merkezli grup şirketi Germania Flug’ın geleceği şekillenmeye devam ediyor. Daha önce hisselerinin tamamen İsviçre merkezli olarak yeniden düzenlendiği açıklanan ve Almanya ile bağı kesilen şirketin yeniden markalaşması sürecinde yeniden adlandırma aşamasına geçiliyor.

Germania’nın uçuşlarını durdurması sonrasında Germania Flug’ın uçuşlarına devam edeceği açıklanırken başlatılan yeniden markalaşma sürecinde yeni isim belirlendi. Germania Flug’ın CH Air olarak markalaşması için İsviçre makamlarına başvuru yapıldı.

Germania Flug’ın başına geçen Air Prishtina’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Leyla Ibrahimi-Salahi kısa süre önce yaptığı açıklamada şirketin yeniden markalaşması için çalıştıklarını söylemişti.

CH Air Tek Seçenek Değil

Germania Flug’a yakın kaynaklar şirketin yeniden markalaşması için çalışmaların yoğun olarak devam ettiğini belirtirken kayıt için başvurulan CH Air’in tek seçenek olmadığı kamuoyuna yansımamış başka seçeneklerin de kayıt altına alındığını ifade etti.

Batık bir hava yolunun imajını taşımak istemeyen Germania Flug yöneticilerinin yeni ismin İsviçre’yi yansıtan ögeler içermesini istediği ifade ediliyor.

Kaynak: www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.