Batman Havalimanı’nda uçuş sayısının giderek düşmesi, yurttaşları mağdur ediyor. Anadolujet’in Sabiha Gökçen uçuşları için Mart ayında sisteme aldığı seferler de iptal edildi. Bazı yurttaşlar durumu “Antalya ve İzmir’e uçuş beklerken, planlamadaki yeni uçuşlar bile iptal ediliyor. Koskoca Batman Havalimanı’nda sadece 4 uçağın uçuş yapması manidardır” şeklinde ifade ediyor.

BATMAN’DA SADECE 4 UÇUŞ
Bölgenin en modern havalimanın olduğu kentlerin başında gelen Batman’da, günde sadece 4 uçuş yapılıyor. THY’nin Batman-İstanbul, İstanbul-Batman, Anadolujet’in Batman-Ankara ve Pegasus’un Batman-İstanbul seferlerinin dışında uçuşun olmadığı kentte, yurttaşlar Diyarbakır başta olmak üzere çevre illere gitmek zorunda kalıyor. Batman Havalimanının en kötü günlerini yaşadığını belirten yurttaşlar: “Yıllar önce bile uçuş sayısı daha fazlaydı. Uçuş sayısının yetersizliği yetmiyormuş gibi Anadolujet’in Mart ayında planladığı Sabiha Gökçen seferleri de iptal oldu. Nüfusu 600 bini bulan bir kentin havalimanında sadece 4 uçuş olması düşündürücüdür” dediler.

UÇUŞ BEKLERKEN, İPTAL ŞOKU
Aylardır Antalya ve İzmir’e uçuş beklediklerini ifade eden Batmanlılar: “Batman Havalimanının potansiyeli ortada. Daha önce bu seferler yapılıyordu. Ne oldu da bu uçuşlar iptal oldu? Batmanlılar yıllardır Diyarbakır ve çevre illere adeta mahkum ediliyor. Muş’ta bile Bursa uçuşları var. Diyarbakır’da neredeyse her il’e uçuş var. Batman’ın potansiyeli göz ardı ediliyor. Milletvekilleri ve il yöneticilerinin kentte yeniden uçuş sayısının artması için ciddi girişimlerde bulunmasını istiyoruz” diye konuştular. (Batman Çağdaş)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.