İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nu sunan Başkan Kadir Topbaş, “Ustalık Dönemim” dediği 3. Döneminin çok önemli vizyon projelerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB’nin 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nu Belediye Meclisi’ne sundu.  Başkan Kadir Topbaş, hizmet etmenin gururunu yaşadıkları İstanbul’un bir kent değil bir ülke ölçeğinde olduğunu belirtti ve nüfus olarak dünyanın 117 ülkesinden, ekonomi olarak da 123 ülkeden büyük olduğunu söyledi.

Yapılan devasa yatırım ve hizmetlerin bir kısmının geçmişten 2015 yılına devam ettiği için 1 yıllık değerlendirmesini yapmanın mümkün olmadığını ifade eden Kadir Topbaş, “İstanbul’da çok ciddi, devasa yatırımlar var. 2015 yılında yaptığımız 12, 5 milyar liralık yatırımın nerelerde kullanıldığını anlatmaya başlarsak 24 saat, hatta bir hafta yetmez” dedi.

“Belediyecilik halkla bütünleşen ve halkın beklentilerini önden kestirebilen ve dünyayı takip ederek beklentileri karşılamaktır. Dünyadaki teknolojik gelişmeleri iyi takip ederek biz yaparsak halkın güven duygusunu kazanırız” ifadelerini kullanan Topbaş, İstanbulluların 3 dönemdir kendisini başkan seçmesinde bunun yattığını kaydetti.

İSTANBUL HAVAYOLLARI GELİYOR…

Topbaş, “İstanbul’a çok önemli bir kazanım olacağını düşündüğümüz yeni bir projeyi daha açıklıyorum” diyen Topbaş, şunları kaydetti; “ Ulaştırma Bakanımız ile de görüştük. İstanbul Havayolları Şirketi’ni kuruyoruz. Ülke içinde uçacak ve baraj göllerine inebilecek, uçak taksi tarzında çalışabilecek bir havayolu şirketi olacak. Bu kente ve bu ülkeye yeni bir değer kazandıracağız. İstanbul’un aydınlatmasıyla ilgili bir master plan çalışmasını başlattık. 24 saat yaşayan ışıl ışıl bir İstanbul’u ortaya çıkartıyoruz. Bir başka çalışma daha başlattık. Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün bulunduğu 1 milyon 200 bin metrekarelik yeşil alanı halka açıyoruz. Burada öyle bir şey yapalım ki burada yeni bir destinasyon olsun istiyoruz. Park Bahçeler Daire Başkanımıza sonbaharda rengarenk yapraklı olan ağaçları buraya dikin, sonbaharda ressamlar ve fotoğrafçılar gelsin bu renk cümbüşünü görsün. Bir yerde Erguvan ve bir yerde hatmi çiçeği yolunu yapın” dedim. Ayrıca, ağaçların çok çok üstünden ağlar atılarak, insanların içinde kuşlarla beraber olacağı bir kuş akvaryumunun yapılması talimatını verdim.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.