Ülkemiz terör olaylarından çok çekti, çekmeye de devam ediyor. Vatan savunmasında kaybettiklerimize üzülmekle sorumluluklarımız bitmiyor. Bunu vicdanımız da bize söylüyor zaten.

Aziz şehitlerimizin geride bıraktığı ailelerinin içleri buruk, boyunları bükük kalmamalı. Ailenin reisinin şehadetinden sonra maddi imkanlar düzeltilebilir hatta mutlaka düzeltilmelidir fakat duygusal boşluk nasıl tamamlanacak? Tabii ki toplumun takdir duygularıyla. Bu maksatla şehit yakınlarıyla ulus olarak daha ilgili olmamız faydalı olacaktır. Bizim bekamız için şehit olanlara borcumuzu ödemenin bir yolu da yetimleri sevindirmek değil midir?

İşte tam da bu ortamda havacılardan da güzel bir sosyal dayanışma örneği geldi. Geçtiğimiz haftasonu Adana’da  Everest Dağcılık kulübü tarafından organize edilen ve Türkiye Hava Sporları As Başkanlığının destekleri ile düzenlenen organizasyonda şehit yakınları sportif hava araçları ile uçuş yaptılar.

Düşünen, gerçekleştiren ve emeği geçen herkesi kutlarım. Bir kez daha havacılar ile gurur duydum.

GOSFB Türkiye Hava Sporları Federasyonu As Başkanı sayın Alper Kıvanç’ın sosyal medyadaki açıklaması şöyle:

“26-27 Aralık 2015 tarihlerinde Şehit yakınları için anlamlı bir etkinlik yapıldı. Adana Everest dağcılık ve doğa sporları kulübü tarafından organize edilen, GOSBF Türkiye Hava Sporları As Başkanlığımızın destekleri ile düzenlenen etkinlikte, şehit yakınları sportif hava araçları ile uçuş yaptılar. Everest Dağcılık Kulüp Başkanı Sayın Fatih Kurt‘a, Syn Seha Karaduman‘a Türkiye’nin dört bir yanından gelen değerli pilotlarımıza, Kelaynak Havacılık Kulübü Sayın Ali Özler beyefendiye, Adana il temsilcimiz Syn Suleyman Dogan‘a , Syn Fevzi AK ‘a, model uçak gösterisi için Syn Teoman Özbelli‘ye, Genel sekreterimiz Syn Sezayi Sürücü beyefendiye, Syn Necef Çiftçi beye, Syn Mustafa Üri ‘ye ,Hava Sporları organizasyon ekibimizden Syn Ahmet Özkaya, Syn Taner Tülümen, Syn Yusuf Aksoy, Syn Erdoğan Yarlılar ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.”

Dayanisma1 20151228155312_u8m5f3 20151228155311_akhjuu Dayanisma6 Dayanisma5 Dayanisma4 Dayanisma8 Dayanisma2 Dayanisma7 20151228155417_wf3ymy Dayanisma3

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.