TÜRSAB tarafından Sabiha Gökçen – Bingöl Havalimanı seferlerinin başlamaması ile ilgili yapılan açıklamada, “aradan zaman geçmesine rağmen Bingöl’de ki STK’lar, sektör temsilcileri ve siyasiler üzerine düşeni yapmamış sesiz kalmıştır” denildi.

Türkiye Seyahat Acentaları Harput Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Fazıl Mustafa Öktem, uzun süredir gündemde olan ancak bir türlü başlamayan Sabiha Gökçen – Bingöl Havalimanı seferleri ile ilgili yazılı açıklamalarda bulundu.

Öktem, açıklamasında “Büyük bir çoğunluğu İstanbul’un Anadolu yakasında oturan Bingöllü vatandaşlarımızın kolay ve rahat ulaşımını sağlamak amacıyla Sabiha Gökçen- Bingöl arasına karşılıklı sefer konulması ve Turizmin gelişmesini sağlamak amacıyla TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy’dan gerekli desteği alarak, Bingöl valisi Sayın Yavuz Selim Köşger ile yaptığımız ikili güreşmelerde konunun STK’larla ve sektör temsilcileriyle daha hızlı ilerleyeceği kararına varılmıştır.Ancak, aradan zaman geçmesine rağmen Bingöl’de ki STK’lar, sektör temsilcileri ve siyasiler üzerine düşeni yapmamış sesiz kalmıştır” dedi.

“BORAJET İLE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Açıklamasında BORA JET firması ile konu hakkında çalışmaların sürdüğünü belirten Öktem, “TÜRSAB’ın görevi olmamasına rağmen Kültür ve Turizm’in en önemli merkezlerinden biri olan Bingöl’e havayolu ulaşımında katkı sağlamak amacıyla ; TÜRSAB ile BORA JET arasında yapılan ön görüşme olumlu sonuçlanmış, ancak BORA JET’ te yönetim değişikliğine gidilmesi işlerin yavaşlamasına neden olmuş, fakat çalışmalar devam etmektedir.Yukarda bahsini ettiğimiz STK, sektör temsilcileri ve Siyasilerden hiç bir destek gelmemiş, tek muhatap TÜRSAB gibi gösterilerek verilen sözünü tutulmadığı bazı yayın yayın organlarında yer almıştır. TÜRSAB ile ilgili yapılan yalan ve yanlış haberleri bir talihsizlik olarak algılıyor, bu konuda bilinçsizce yapılan açıklamaların şehre zarar vereceğini buradan beyan ediyoruz.Sabiha Gökçen ile Bingöl’e karşılıklı sefer konulmasına yönelik çalışmaların hızlanması siyasilerin, sektör temsilcilerinin ve STK’ların işi olmasına rağmen TÜRSAB’ın görevi gibi gösterilmesi büyük bir yanlıştır. Ancak, TÜRSAB’dan katkı beklenmesi sevindiricidir. STK’lar ve siyasilerin TÜRSAB ile ortak hareket etmesi durumunda birlik ve beraberlik içinde TÜRSAB’ın her zaman bir köprü görevi göreceğini kamuoyuna bildirmek isteriz” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.