Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Harput Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Fazıl Mustafa ÖKTEM ve beraberindekiler, Bingöl Valisi Yavuz Selim KÖŞGER’i makamında ziyaret etti.
Ziyaret sırasında Vali KÖŞGER’e çalışmalar hakkında bilgi veren TÜRSAB Harput Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı ÖKTEM: “Uzun süredir Bingöllü vatandaşlarımızdan ve sivil toplum kuruluşlarımızdan Sabiha Gökçen Havalimanı’na sefer başlatılması yönünde yoğun talep alıyorduk. İstanbul’da Anadolu yakasında ikamet ettiklerini dile getiren Bingöllü vatandaşlar Sabiha Gökçen Havalimanı’na da uçak seferi başlatmamızı istediler. Bu haklı talebi değerlendirerek Türkiye Seyahat Acentları Birliği Genel Başkanımız Başaran ULUSOY’la görüştük. Kendileri de hava yolu şirketleri ile görüştü ve ön anlaşma sağlandı. Bu müjdeyi de ilk olarak Siz Sayın Valimiz ile paylaşmayı uygun gördük. Kısa bir süre içerisinde Bingöl’den İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş seferlerimizi başlatacağız” dedi.
IMG_9907
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali KÖŞGER: “Bir bölge ne kadar ulaşıma açık olursa, gelişmeye de o kadar açık olur. Biz de Bingöllü vatandaşlarımızdan bu konuda yoğun talep alıyorduk. Aldığınız yerinde karardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerin Bingöl’e ve Bingöllü hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
IMG_9910 IMG_9914
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.