2’nci Dünya Savaşı döneminin üç efsane uçağını uçar durumda bünyesinde barındıran M.S.Ö. Havacılık Müzesine bir efsane daha geliyor.

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’nde bulunan ve bünyesinde ülkemizin uçar durumdaki en eski uçağı 1941 model Boeing E-75 Stearman ile birlikte dönemin en önemli askeri eğitim uçağı T-6 Texan ile birlikte yine dönemin en önemli avcı uçaklarından P-51D Mustang’i bünyesinde barındıran M.S.Ö. Havacılık Müzesi filosuna bir efsane daha katılıyor.

Profesyonel Akrobasi pilotu  Ali İsmet Öztürk tarafından sosyal medyada yapılan açıklamaya göre Türk Hava Yolları tarafından yolcu uçağı olarak, Türk Hava Kuvvetleri tarafından ise 53 yıl boyunca çeşitli görevlerde kullanıldıktan sonra sonuncusu 8 Ocak 1998’de emekli edilen DC-3/C-47 tipi bir uçak M.S.Ö. Havacılık Müzesi filosuna bir efsane daha katılıyor. Hava Koşullarına göre 16-22 Mart tarihleri arasında Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’ne gelmesi beklenen uçak ile M.S.Ö. Havacılık Müzesi, Dünyanın uçar durumdaki filosu ile sayılı müzelerinden birisi olma yolunda önemli bir adım atmış olacak.

… M.S.Ö. Havacılık Müzesinin “TÜRK HAVACILIĞINA” kazandırdığı 1940 Model DC-3 uçağı bu resimde yeni boyasıyla…

Posted by Ali Ismet Öztürk | Acromach Airshows on Monday, 25 February 2019

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.