AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ‘24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının Yıldönümü ve Basın Bayramı’ dolayısıyla basın mensupları onuruna akşam yemeği verdi.

Karadeniz Ereğli Öğretmen evinde gerçekleştirilen yemeğe Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ak Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, parti yönetim kurulu üyeleri ve ilçede görev yapan çok sayıda basın mensubu katıldı.

Çakır, yemek sonrası yaptığı konuşmada; tüm basın mensuplarının basın bayramını kutladığını söyledi ve “bu özel gününüzde Ereğlimizde kamu görevi yapmakta olan basın mensupları ile bir araya gelip bir dost sohbeti yapalım istedik. Sizlerin de topluma sağladığı katkıları görüyoruz. Bizler eleştiriye açığız. Eksiklerimizi, yanlışlarımızı bize göstermenizi sizlerden diliyoruz. Tekrar hepinize afiyet olsun diyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Çakır yemek sonrasında yaptığı konuşmada Düzce’nin Akçakoca ilçesine Ordu Giresun Havalimanı’na benzer bir projeyle havalimanı yapılmasını istediklerini söyledi. Çakır “Geçtiğimiz haftalarda Sayın Düzce Valimize bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaretimizin sebebi de şuydu; kendilerine Alaplı’nın hemen çıkışında Akçakoca’nın sınırında Ordu-Giresun Havaalanı gibi bir havaalanı yapılmasını kendisinden talep ettik. Kendisi de çok memnun kaldı. Dedim ki, hem Düzce’yi hem Ereğli-Alaplı’yı hem de Hendek, Akyazı, Bolu, Kaynaşlı’yı yani yaklaşık 700-800 bin civarında bir nüfusu ilgilendiren havaalanı olsun dedik. Sağ olsun Sayın Valim çok memnuniyet ile karşıladı. Biz dedik Ereğli olarak size bu noktada bölgesel birlikte çalışmayı öneriyoruz. Düzce’ye yapılacak bir havaalanını Ereğli’ye yapılmış sayıyoruz. Bu konuda da en ortak nokta Akçakoca olur dedik. Onların da çalışmaları var, zannedersem ya bu hafta ya önümüzdeki hafta sivil havacılık genel müdürlüğü Düzce’ye bir ziyaret gerçekleştirecek. Yerler ile ilgili çeşitli görüş alışverişinde bulunacaklar. Bu bölgeye yapılacak bir havaalanı bize yatırımlar, turizm ve sağlık turizmi anlamında büyük bir katkı sağlar. Bunların ardı arkası gelecek. Ereğli’de bugüne kadar turizm ile ilgili bir yere gelemediysek bu bundan sonra da gelmeyeceğimiz anlamına gelmez. Herkes üstüne düşeni yapacak. Özelliklede basın mensuplarından istediğimiz; kamuoyu baskısını biz şehri bir şekilde etkileyen insanların üstünden eksik etmeyin. Kim olursa olsun, hiç kimse ben de dahil bu şehirden daha önemli değil.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.