Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Havalimanı ile ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“Uçak imkanı gerçekten güzel bir şey, hayırlı olmasını diliyorum. Özellikle sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, kendilerine teşekkür borçluyuz. Ücret politikası olarak da uçakların fiyatları son derece makul. Uçakla mesafeler çok önemli değildir. Elbette otobüsten fiyat daha pahalı olacak. Otobüsle neredeyse 6 saatte gittiğiniz İstanbul’a uçakla yarım saatte gidiyorsunuz. Havaalanı hizmeti ucuz hizmet değildir ve bunu herkes bilir. Ama faydalı bir hizmettir.” diyen Vali Bektaş, Zonguldak Havaalanı’nı avantaja çeviren unsurun Avrupa’da yaşayan gurbetçiler olduğunu söyledi.

Bektaş, Havalimanın başarısına ülke açısından baktığımızda öncelikle İstanbul’da uzaklıkta doğru orantılıdır. Ne kadar uzaksanız havaalanı o kadar çok daha başarılı oluyor. Çünkü karayolu zorlaşıyor, havaalanı da hayatı kolaylaştıran bir unsur olarak devreye giriyor. Bu çerçevede bizim havaalanı maalesef İstanbul’a çok uzak değil. Dolayısıyla baştan bu tarafa hep sorunlu olmuş. Eğri oturup, doğru konuşacağız. Zonguldak Valisi olarak doğru konuşmak zorundayız. Dezavantajımız var ve bunu avantaja çeviren unsur Avrupa’da ki, gurbette ki hemşerilerimizdir. Onların memleketlerine gelme isteği de havaalanını daha mantıklı hale getirebiliyor. Bu çerçevede THY’nin bu mevsimde devreye giriyor olması bir şans.” vurgusunda bulundu.

Perşembe ve Pazar günleri gerçekleştirilecek İstanbul-Zonguldak seferlerinde ilk uçuş 12 Mayıs Anneler Günü başlıyor

Zonguldak Havalimanı ile açıklamada bulunan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir ” Zonguldak İş Dünyasının özlemle beklediği Zonguldak Havalimanına uçuşların başlamasından mutluluk duyuyoruz, uçuşların başlamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi il ve ilçe Ticaret ve Sanayi Odaları olarak bu süreci yakından takip etmekteydik. Zonguldak, Ereğli, Devrek, Çaycuma ve Alaplı TSO Başkanları olarak bir deklarasyon yayınlamış ve bu deklarasyonu başta milletvekillerimiz olmak üzere ilgililerle paylaşmış idik. Deklarasyonumuzda da belirtmiş olduğumuz gibi Bölgemizin yatırım alabilmesi, nitelikli iş gücü çekebilmesi, ürettiği ürünleri pazarlayabilmesi, pazarladığı ürünleri uygun koşullarda satabilmesi, sattığı ürünleri etkin bir şekilde alıcıya ulaştırabilmesi, bölgemizin ulaşım alt yapısının, ulaşım çeşitliliğinin ve işlerliğinin tam olmasına bağlıdır. Kara, deniz, hava ve demiryolu ulaşımlarının her biri farklı farklı avantajlar sunmaktadır. Ulaşım şekli olarak bir ya da iki ulaşım türüne ağırlık vermek, diğerlerini göz ardı etmek mümkün değildir.” dedi.

Öte yandan, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, facebook hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Sevgili dostlar,

Hep birlikte verdiğimiz mücadelenin ardından, 12 Mayıs itibariyle Türk Havayolları (THY) İstanbul Zonguldak arası iç hat seferlerine başlayacaktır✈️12 Mayıs Anneler Günü için, Haydi Evlatlar Bilet Almaya! Annelerimize hediye olarak uçakla onları görmeye gidelim, sürpriz yapalım!Açıklanan bilet fiyatı 99TL’dir.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.