Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Birleşik Arap Emirlikleri’nden İzmir’e direkt uçuşlar başlıyor!

İzmir Kalkınma Ajansı İZKA ve TAV işbirliği ile Air Arabia ile süregelen görüşmeler sonrasında Air Arabia’nın 2016 yaz sezonunda İzmir uçuşlarına başlama kararı alındı.

Air Arabia Türkiye Müdürü Nüket Angın 2016 yaz sezonunda uçuşların başlayabilmesi amacıyla İzmir’e gelerek İZKA koordinasyonunda hazırlanan programla kurum ziyaretlerinde bulundu. İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban, “Bir ilin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasını sağlamadaki en önemli faktörlerden birisi turizm potansiyelin artması.

Bunu sağlamadaki en etkili unsurların başında da direkt uçuşların artması geliyor. Bu çerçevede Birleşik Arap Emirliklerinden İzmir’e direkt uçuşun başlamasını çok önemsiyoruz. Bu uçuşların 2016 yazında başlaması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Birleşik Arap Emirlikleri hedef ülkelerimizden birisi ve direkt uçuşlarla İzmir ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında turizm ve ticaret potansiyelinde ciddi bir artış olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“İZMİR’İN TURİZM POTANSİYELİNİ GELİŞTİRECEK”

Air Arabia Türkiye Temsilcisi Nüket Angın, “Air Arabia olarak İzmir çok önemsediğimiz bir destinasyon. İzmir uçuşlarını başlatabilmek amacıyla Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden uçuş hakkımızı aldık. İzmir’de ziyaret ettiğimiz tüm kurumlar çok bizi sıcak karşıladı ve destek sözü verdi. Bu uçuşun iki destinasyon arasındaki turizm potansiyelini geliştireceğini ve İzmir tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Ziyaret edilen kurum temsilcileri arasında İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, TÜRSAB Ege Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Ali Hepşen ve TÜRSAB Ege Bölge Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Şube Müdürü Pınar Meriç, Ege Turizm Derneği Başkanı Özer Mumcu yer aldı.

Bu süreç içinde İzmir direkt uçuşunun tanıtımını yapmak amacıyla Birleşik Arap Emirliklerinde bir workshop düzenlenerek Dubai, Doha ve Sharjah’daki acentelere İzmir tanıtımı yapılacak. Sonrasında Birleşik Arap Emirliklerinden gelen tur operatörü ve acentelere İzmir’de bir famtrip düzenlenecek. Nisan ayında da Dubai’de gerçekleşecek olan ATM Dubai Turizm Fuarına katılım sağlanarak uçuşların etkinliğinin artırılması ve İzmir tanıtımı yapılması için çalışmalar yürütülecek.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR