Aralarında EasyJet, British Airways ve Thomas Cook’un da bulunduğu birçok havayolu firması, Şarm El-Şeyh’e dönük uçuş iptallerini uzatma kararı aldıklarını açıkladı.

EasyJet, Şarm El-Şeyh’e yönelik uçuş iptallerini 26 Mayıs’a kadar uzattığını açıklarken İngiltere Hükümeti bölgeye seyahate gidilmemesi konusunda da uyarılarına devam etti. Mayıs sonuna kadar gerçekleştirilecek olan seferlerin iptal olacağını açıklayan firma, tatilcileri Paskalya Tatili için bölgeye yönelik tatil planlarını iptal etmeleri veya destinasyon değişikliği yapmaları konusunda uyardı. Ayrıca firma yaptığı açıklamada, 27 Mayıs tarihine kadar rezervasyonu olan müşterilerinin bilet paralarında herhangi bir kesinti olmaksızın rezervasyon değişikliği haklarının olduğunu da belirtti.British Airways de 26 Mayıs’a kadar bölgeye dönük uçuşlarını iptal ettiğini açıkladı. Ulaştırma Bakanlığı’nın Rus yolcu uçağının Sina Yarımadası’nda düşürülmesiyle beraber bölgeye dönük yasaklama açıklaması sonrasında uçuşlarını belli bir süre iptal ettiğini açıklayan İngiliz havayolu şirketi, güvenlik ortamının henüz sağlanamamasını bahane göstererek iptal süresini uzattığını duyurdu. Firma yaptığı açıklamada, 28 Mart ve 30 Haziran arasında seyahat edecek yolcularına, rezervasyonlarını iptal edebileceklerini veya destinasyon değişikliği yapabileceklerini açıkladı.

Öte yandan Monarch, uçuşlarını 14 Şuabat’a kadar iptal ettiğini açıklarken Thomson ve Thomas Cook geçtiğimiz ay 23 Mart’a kadar ki operasyonlarını iptal ettiğini açıklamıştı.(turizmde bu sabah)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.