Brezilya Hava Kuvvetleri’nin teslim aldığı ilk KC-390 çok maksatlı nakliye uçağı için 2’nci filonun konuşlu bulunduğu Anápolis’de tören düzenlendi.

Brezilya Hava Kuvvetleri’nin teslim aldığı ilk KC-390 çok maksatlı nakliye uçağının teslim törenine Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro, Savunma Bakanı Fernando Azevedo e Silva, Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Antonio Carlos Moretti Bermudez ile birlikte diğer bakan ve kuvvet komutanları ile sivil yöneticiler katıldı.

Brezilya Hava Kuvvetleri ve Brezilyalı havacılık şirketi Embraer’in işbirliği ile geliştirilen ve nakliye uçakları arasında yeni bir sınıf oluşturan KC-390’ın iki kurum arasındaki 50 yıllık işbirliğinin ortak sonucu olduğu vurgulandı.

Brezilya Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Antonio Carlos Moretti Bermudez törende yaptığı konuşmada KC-390’ın ülke havacılık sanayisinin ürettiği en büyük askeri hava aracı olduğu ve de bu hava aracının geliştirilmesi sürecinde yer almış oldukları için gurur duyduklarını ifade ederken KC-390’ın Brezilya havacılık sanayisine ve hava kuvvetlerine güç katacağını söyledi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.