Home Genel Havacılık Brezilya’da yeni bir uçak fabrikası kurmak için sözleşme imzalandı

Brezilya’da yeni bir uçak fabrikası kurmak için sözleşme imzalandı

0

Brezilya, bölgede 1.300′ kişilik istihdam yaratacak yaklaşık 300 milyon reali (~60 milyon USD) tahmini yatırımla Avusturya iş jetleri için yeni üretim yeri olacak.

1981’de Avusturya’da kurulan ve 2017’den beri Çin Wanfeng Aviation’ın kontrolü altında kurulan üretici Diamond Aircraft, Haziran ayı sonunda Brezilya’daki resmi temsilcisi Aeromot’un uçaklarını lisans altında üreteceğini açıklamıştı. Bu hafta sözleşme resmen imzalandı.

İki şirket, tesisin daha önce araç üreticisi Ford’un Rio Grande do Sul’daki Guaíba kentindeki arazide kurulacağını açıkladı. Anlaşma São Paulo’daki bir toplantıda imzalandı.

Diamond, tarihine planör imalatıyla başladı, ancak üretimini tek ve daha sonra çift motorlu uçaklara genişletti ve çeşitlendirdi, pistonlu uçaklarında havacılık gazyağı (kerosen) kullanımını büyük ölçekte ilk benimseyen ilk firma oldu.

Motorlar, Mercedes-Benz dizel motorlarına dayalı bir yan kuruluş olan Austro tarafından üretiliyor. Bu yeniliğe ek olarak, Diamond uçaklar, ağırlığı azaltan ve benzersiz bir tasarıma izin veren bir karbon fiber gövdeye sahip. Bir planörünkine benzer uzun kanatlarıyla, dengeli bir uçuş ve çok düşük bir sürtünme sağlıyor.

Şirketin tüm uçakları, ortak havacılık gazyağı (JET A1) ve ayrıca katkı maddeleri içeren ve sonradan yanan savaş motorlarında kullanılmak üzere hazırlanmış JP8 ile çalışan turboşarjlı Austro pistonlu motorlar kullanıyor.

Brezilya’da amaç çift motorlu DA62’yi üretmek. Fabrikanın kurulması ve üretime başlanması ile ilgili planlamaya ilişkin henüz bir detay  açıklanmadı.

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.