Türk Hava Yolları’nın iptal ettiği Brüksel Eskişehir seferleri kaldırması uçuşu kullanan yolcular tarafından tepki ile karşılanmaya devam ediyor.

Son günlerde Brüksel-Eskişehir uçuşlarını iptal ettiğini açıklayan THY yolları yetkililerine Brüksel’de yaşayan gurbetçilerden tepkiler gelmeye devam ediyor. Belçika’nın Anvers şehrinde yaşayan ve Eskişehir uçuşlarını THY ile gerçekleştiren Ercan Çolak konu hakkında www.emirdag.gen.tr’ye konuştu.

Yaz tatili için memleketine gitmek için Brüksel-Eskişehir hattını kullanan Çolak şunları paylaştı; “Avrupa’da yaşayan insanların çoğunun izin süresi 21 gün dolayısıyla da insanlar izinlerini yolda geçirmek istemiyor. Ben 6 kişilik bir aileyim. Nasıl Antalya’ya inerim, nasıl o valizlerle geri evin yolunu bulurum? Birilerine rant sağlanılıyorsa bunun bizim üstümüzden olmasına karşı çıkıyorum. Ben Avrupa’daki evimden çıkıp 3 saat sonra evimde oluyorsam bunu kimse geri engellemeye kalkmasın. Zaten yirmi gün izin. Eskişehir havaalanının konum olarak çekici olması ise Belçika’da yaşayan Türklerin çoğunluğu Emirdağ yöresinden, taş çatlasa insanlar 4 saat sonra evlerinde. “ dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.