Tanıtım kapsamında 19 hava yolu, yeni bir isim altında güçlerini birleştirdi. Yeni ismiyle AIRE, Avrupa Kurumlarını hava yolları için çok daha uygun maliyetli bir iş ortamı sunmaya çağırıyor.

Türk Hava Yolları, LOT Polish Airlines, Ukraine International Airlines ve IACA (International Air Carrier Association)’nın diğer 16 üyesi, bölgelerinde daha etkin bir temsil, daha efektif bilgi akışı ve ayrıca Avrupa kurumlarına doğrudan ve daha sağlıklı erişim sağlamak amacıyla bir araya gelerek oluşturdukları birliği, AIRE (Airlines International Representation in Europe) olarak yeniden isimlendirdi.

Dün gerçekleşen tanıtım toplantısında konuşan AIRE Başkanı ve TUIfly Benelux Genel Müdürü Gunther Hofman; “Birliğimizin odaklandığı öncelikli konular, sektördeki tekelci hizmet sağlayıcılar üzerinde verimli bir ekonomik düzenlemenin uygulanması ve Avrupa’da sağlıklı bir kural koyuculuk sisteminin geliştirilmesi. AIRE’nin alanındaki uzmanlığı, bu yönlü karar alma sürecine de olumlu yansıyacaktır.” dedi.

LOT Polish Airlines CEO’su ve AIRE Başkan Yardımcısı Rafal Milczarski; “Tüm üyelerimiz, pazara erişim, operasyonların etkinliği ve havayolları ile tekelci servis sağlayıcıları arasındaki ilişkiyle alakalı aynı vizyonu paylaşıyor. Avrupalı tüm havayollarının standart bir oyun alanına sahip olmasını sağlamak öncelikli hedefimiz.” dedi.

Toplantı sırasında oluşumla ilgili görüş bildiren bir diğer isim, Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı (Yatırım ve Teknoloji), Ahmet Bolat ise; “Maliyet odaklı gündem ve AB düzeyinde ele alınması gereken konularda yakın temaslı çalışma yaklaşımımızdan hareketle, Avrupa arenasındaki amaca uygun temsilimizi oluşturacağı için biz de AIRE’nin bir parçası olduk.” dedi.

Ukrayna Uluslararası Havayolları CEO’su Yuri Miroshnikov da; “En uygun Avrupa işletim ortamından yararlanmak adına aynı meşru menfaati paylaşıyoruz ve bu ortak platform üzerinden diğer havayollarıyla güç birliğine gitmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

AIRE Genel Müdürü Sylviane Lust ise; “19 hava yolunun güçlü bir hava yolu birliği kurma hedefiyle büyük bir takım ruhu oluşturduklarını duyurmaktan çok memnunuz. Sektörde iş gücü, yolcu, filo ve destinasyonlar gibi önemli konu başlıklarını kapsayan güçlü bir misyonu hep birlikte omuzlayacağız. Bu nedenle, bir araya gelerek güçlenen hava yolu birliğimiz, havacılık politikalarında etkinlik ve maliyetlerin daha iyi ele alınmasını sağlamak amacıyla AB karar mercileriyle birlikte çalışma sağlayacaklar.” dedi.

Bu yıl sonunda Gunther Hofman’ın görev bitimiyle boşalacak AIRE Başkanlık koltuğuna LOT Polish Airlines CEO’su Rafal Milczarski oturacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.