“Bülent Ersoy’un orkestra ekibi Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay ve Sivil Havacılık Dairesi’nin yasaklarına rağmen iki bakanlığın devreye girmesiyle ülkeye alındı.” iddiası…

Giynik gazetesinde yer alan habere göre, Bülent Ersoy’un orkestra ekibi Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay ve Sivil Havacılık Dairesi’nin yasaklarına rağmen iki bakanlığın devreye girmesiyle KKTC’ye alındı.

Ercan Havalimanı’nda görevli sağlık personeli tarafından PCR test sonuçlarının sahte olduğu ortaya çıkmasının ardından bir süre havalimanında bekletilen orkestra ekibine özel bir hastane tarafından PCR testi yapıldı. Ancak ekip sonuçlar çıkmadan ellerini kollarını sallayarak havalimanından çıktı ve konseri gerçekleştirmek üzere otele götürüldü.

Sahte PCR testleriyle İstanbul’dan KKTC’ye gelen orkestra ekibi Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay ve Sivil Havacılık Dairesi’nin uygun görmemesine rağmen halkın arasına karıştı. Yaşanan bu rezalet otel sahiplerinin gücünün insan sağlığının önüne geçtiğini gösteriyor.

Orkestra ekibinin  bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.