Bulgaristan 2021 yılında da tur operatörlerine charter desteği vermeye devam edecek. Yerel turizm sektörünü desteklemek ve ülkeye yabancı turist gelişini teşvik etmek için bir dizi önlem alan Bulgaristan, bu çerçevede tur operatörlerini desteklemeye 2021 yılında da devam edecek.

Bulgaristan’ın seyahat acentesi işletmelerine destek çerçevesinde planladığı 6 milyon 250 bin dolarlık yardımın dağıtımını tamamladığı açıklandı. Ülkedeki acenteler ve tur operatörleri, cirolarına bağlı olarak 32 bin dolarla 232 bin dolar arasında yardım aldı. Öte taraftan Bulgaristan, tur operatörlerine ve seyahat acentelerine, cirolarının yüzde 4’ü oranında (KDV hariç) hibe sağlamak için de 32 milyon dolar kaynak ayırdı. Karşılıksız olan bu mali yardımdan 1.600 turizm şirketinin faydalanacağı ifade edildi.

Ülkeye turist getiren tur operatörlerini de destekleyen Bulgaristan, korona krizinin yaşandığı 2020 yılında ülkeye turist getiren 20 tur operatörüne yolcu başına 35 euro ödeme yaptı. Mayıs-aralık arasındaki dönemde tur operatörlerine 2,2 milyon dolar charter desteği verildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.