Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Faciadan dönülen uçakta 10 Türk yolcu varmış (güncellendi)

Uçakta 10 Türk yolcu bulunduğu aktarıldı. Türk yolculardan Mehmet Gümüşdağ, uçağın Mogadişu hava alanından bugün TSİ 15.00 sularında havalandığını, kalkıştan bir süre sonra patlama sesi duyduklarını ve yanık kokusu geldiğini anlattı. Gümüşdağ, yolcuların panik yapmaması için anons yapıldığını ve uçağın başarılı bir şekilde Mogadişi havalimanına inmesinin ardından kendilerinin uçaktan tahliye edildiğini söyledi.

Gümüşdağ, uçakta bulunan 10 Türk yolcunun da sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade etti.

Mürettebat ile birlikte 62 kişiyi taşıyan uçağın yolcularının bir kısmının yarın başka bir uçakla Cibuti’ye gönderileceği öğrenildi.

Somali’den Cibuti’ye giden, Dubai merkezli DAALLO havayollarına ait yolcu uçağında kalkıştan hemen sonra bir patlama meydana geldi.
Patlamanın etkisiyle uçak pencerelerinden ikisinin kırıldığı, uçağın gövdesinde yırtık oluştuğu ve oksijen maskelerinin açıldığı bildirildi. Mogadişu hava limanına dönerek acil iniş yapan uçakta meydana gelen patlamada iki yolcunun da hafif yaralandığı belirtildi.
Somali İçişleri Bakanlığı yetkilileri, başkent Mogadişu’dan Cibuti’ye giden DAALLO havayollarına ait 3159 sefer sayılı uçakta meydana gelen patlamanın sebebinin araştırıldığını söyledi.
Mogadişu hava alanına iner inmez uçağa itfaiye tarafından müdahale edildiğini belirten yetkililer, olayın kesin sebebine ilişkin açıklama yapmak için henüz erken olduğunu kaydetti.(ahaber)

Güncelleme….

Somali’den Cibuti’ye giderken kabin içinde patlama meydana gelmesi üzerine Mogadişu Havalimanı’na geri dönerek acil iniş Daallo Havayolları’na ait yolcu uçağında yaşananlar görüntülendi.

İşte patlamanın ardından Airbus 321 tipi uçakta yolcuların çektiği görüntüler

https://www.youtube.com/watch?v=-XYxvH6ZThU

 

 

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR