Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,  kentte sportif havacılığın gelişmesi amacıyla Türk Hava Kurumu (THK) Gökçen Havacılık Genel Müdürü Erdoğan Aslantaş ile protokol imzaladı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türk Hava Kurumu’nun balon uçuşları, paraşütle atlayış, yamaç paraşütü, micro light, gyrocopter, ultra light planör uçuş eğitimleri için destek vereceklerini belirtti.

Adana Büyükşehir Belediyesi, sivil havacılığının gelişmesi adına 91 yıldır hizmet veren THK ile işbirliğine gidip, Adana’da sportif havacılığı geliştirmek amacıyla hamle yaptı. Başkan Hüseyin Sözlü, Türk Hava Kurumu (THK) Gökçen Havacılık Genel Müdürü Erdoğan Aslanstaş’ı makamında konuk edip, ortak projeler ve hizmetler yürütmek üzere işbirliği protokolü imzaladı.

thk-ile-protokol3-custom

ADANA’NIN İKLİMİ VE COĞRAFİK KONUMU ÇOK ELVERİŞLİ

Türk Hava Kurumu (THK) Gökçen Havacılık Genel Müdürü Erdoğan Aslantaş, Adana’nın iklimi ve coğrafi konumu dolayısıyla sportif havacılığa çok elverişli olduğunu vurgulayıp, Adana Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çok başarılı sonuçlar doğuracak çalışmalar yürütmekten mutlu olacaklarını belirtti. Aslantaş, balon uçuşları başta olmak üzere paraşütle atlayış, yamaç paraşütü, micro light, gyrocopter, ultra light planör uçuş eğitimlerinin Adana’da sürdürülmesini amaçladıklarını bildirdi.

thk-ile-protokol1-custom

ADANALILAR ARTIK KAPADOKYA’YA GİTMEYECEK

Başkan Hüseyin Sözlü de Kapadokya yöresinde balonla uçuş turizminin geliştiğini, Adana’da da balon uçuşlarını popüler hale getirerek turist çekebileceklerini ifade etti. Adana’ya balon uçuşlarının güvenle gerçekleştirilmesi için Türk Hava Kurum ile uyum içinde çalışmalar ortaya koyacaklarını kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, “Düşüncem o ki Adana’da yapılan balon uçuşları Kapadokya’yı geçecektir. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak kentin her yönüyle cazibe merkezi haline gelmesi için taşın altına elimizi koymaya hazırız. Adana bünyesindeki üniversiteler dolayısıyla genç nüfusun bir hayli fazla olduğu bir kent… Gençlerimiz de balon uçuşları için kilometrelerce öteye, Kapadokya’ya gitmeyip kentlerindeki böylesi bir imkanı değerlendireceklerdir” dedi.

thk-ile-protokol5-custom

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.