Son zamanlarda masum sivil halkı hedef alan ve tüm dünyanın sorunu haline gelen terör olayları ile ilgili olarak güvenlik tedbirlerini yeniden gözden geçirmek amacıyla, Çardak Havalimanında, 23 Mart 2016 Çarşamba günü güvenlik tedbirleri toplantısı yapıldı

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe başkanlığında Çardak Havalimanı’nda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, Çardak Kaymakam Vekili Mehmet Deniz Arabacı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, Çardak Hava Meydan Komutan Vekili Yarbay Belgin Kurt, DHMİ Çardak Hava Meydan Müdürü Soner Tuğral, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdinç Gündüz, Havaalanı Şube Müdürü Murat Onaylı, Çardak İlçe Emniyet Amir Vekili Gökhan Özdemir ve İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Yayla katıldı.

20160323_095114

Vali Kocatepe’nin başkanlığında düzenlenen toplantıda, İçişleri Bakanlığının havalimanındaki güvenlik önlemleri ve tedbirleri konusundaki emirleri, Milli Sivil Havacılık Güvenlik Kurulu’nun 10.02.2016 tarihli 26. toplantısında alınan kararlar okundu. Bu doğrultuda alınan tedbirler, eksiklik ve ihtiyaçlar konusunda bilgiler alındı. Havalimanı yetkilileri ve güvenlik görevlilerinin uygulamalar hakkındaki görüş ve önerileri tespit edildi.

20160323_095523

Vali Kocatepe, toplantının ardından havalimanında incelemelerde bulundu. Havalimanı personeli ile de görüşen Kocatepe, buradaki özellikle güvenliği sağlayan Polis ve Özel Güvenlik Görevlilerine güvenlik konusunda tavizsiz olmaları, muhatapları tanıdıkları kişi dahi olsa kuralların eksiksiz uygulanması konusunda uyarılarda bulundu. Vali Kocatepe; herkesin risk taşıyabileceğini, ayrım yapılmadan görev gereği ne gibi kontrolün yapılması ve önlem alınması gerekiyorsa o işlemin yapılmasını, dikkat çeken, şüpheye düşülen olumsuz bir durumla karşılaşılması anında ise gerekli tedbirin alınmasını müteakiben de hemen üstlerle irtibata geçilmesini söyledi.

20160323_102740

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.